Монголын үндэсний олимпийн хороо

МҮОХ-ны салбар комиссууд

2015-02-15

      МҮОХ-НЫ ДЭРГЭДЭХ  САЛБАР КОМИССЫН БҮРЭЛДЭХҮҮН

 

                         СОЁЛ, ӨВ УЛАМЖЛАЛЫН КОМИСС

Б.Бат-Эрдэнэ  дарга     Спортын менежментийн холбоо 

Гишүүд:

Я. Батсуурь          Монголын шагайн харвааны холбоо 

О. Бакыт              Баян-Өлгий аймгийн Олимпийн зөвлөл 

Ц. Баярсайхан     Өсвөр үеийнхний спортын холбоо 

Ц. Гантулга          Монголын ширээний теннисний холбоо 

Ц. Гантөмөр         Монголын тэшүүрийн холбоо 

Т. Даваадорж      Монголын морин уралдааны холбоо 

Д. Данзан             Үндэсний бөхийн холбоо 

Б. Баярсайхан      Хөвсгөл аймгийн Олимпийн зөвлөл 

Н. Зулбаатар       Орхон аймгийн Олимпийн зөвлөл 

 Н.Мандалбаатар  Мөсний шагайн холбоо

 С.Мөнхжаргал       Монголын талбайн теннисний холбоо 

 П.Сэргэлэн             Монголын морин спорт уяачдын холбоо 

 Ч.Энхтайван         Үндэсний сурын холбоо 

 Д.Эрдэнэбилэг     Булган аймгийн олимпийн зөвлөл 

          ОЛИМПИЙН БОЛОВСРОЛЫН КОМИСС

Ш.Магван      Дарга      ОУОХ-ны хүндэт гишүүн 

Гишүүд:

Л.Алтанцэцэг  СШУБТБХ

Ж.Баасанхүү  Олимпийн түүх судлалын Монголын нийгэмлэг 

М.Бөхбат         Монголын жүдо бөхийн холбоо

Ж.Буянтогтох  БТС сонирхогчдын холбоо

А.Ганхуяг         Налайх дүүргийн Олимпийн зөвлөл

Я.Дорж             Дорноговь аймгийн Олимпийн зөвлөл 

Б.Жаргалсайхан Монголын боулингийн холбоо

Ч.Зоригтбаатар  Монголын хөнгөн атлетикийн холбоо 

Д.Намсрай          Монголын агаарын спортын холбоо

П.Нэргүй                     Хэнтий аймгийн Олимпийн зөвлөл

Б.Цагаанбаатар        Монголын триатлоны холбоо

Ц.Чанцал                    Төв аймгийн Олимпийн зөвлөл

О.Энхсайхан           Монголын буудлагын холбоо

Д.Эрдэнэбат           Сэлэнгэ аймгийн Олимпийн зөвлөл 

                  ЁС ЗҮЙН КОМИСС: 

Ц.Сандуй         Дарга    Монголын триатлоны холбоо 

Гишүүд:

Н.Алтаншагай   Монголын бадминтоны холбоо

Ц.Батнасан        Монголын боксын холбоо

Б.Батсуурь         Монголын бодибилдинг, фитнессийн холбоо 

Х.Баттулга         Монголын жүдо бөхийн холбоо

Ц.Бат-Энх          Монголын волейболын холбоо

Д.Бат-Эрдэнэ    Монголын боксын холбоо

М. Дашхүү        Монголын бейсбол-софтболын холбоо 

З.Галхүү           Монголын бадминтонын холбоо

Д.Гэрэл             Монголын самбо бөхийн холбоо

Д.Жаргалсайхан   Монголын триатлоны холбоо

Ч.Мөнхсайхан        Монголын бейсбол-софтболын холбоо 

Х.Нямбаатар        Монголын барилга, байгууламжийн холбоо 

Д.Сумъяабазар    Монголын чөлөөт бөхийн холбоо 

                    ЭМЭГТЭЙЧҮҮД БА СПОРТ КОМИСС: 

Т.Амаржаргал      Дарга     Монголын байт харвааны холбоо 

Гишүүд:

Р. Анхзаяа      Монголын каноэгийн холбоо 

Д. Баясгалан   Монголын оюутны спортын холбоо 

Д. Болормаа    Монголын тэшүүрийн холбоо 

Н. Булган         Монголын У-шүгийн холбоо

Ш. Бямбасүрэн Баянгол дүүргийн Олимпийн зөвлөл 

Ш. Дүүриймаа  Монголын каноэгийн холбоо 

Г. Ерөөлбат      Монголын гимнастикийн холбоо 

Д. Лхамсүрэн   Монголын буудлага спортын холбоо 

Т. Уянга           Сүхбаатар дүүргийн Олимпийн зөвлөл 

Л. Халтар              Монголын гимнастикийн холбоо 

Б. Мөнхбаяр         Монголын гандболын холбоо 

З. Чулуунбат        МҮОАкадеми

Д. Энхбаяр           Монголын каратэгийн холбоо 

Ч. Эрдэнэтуяа    Монголын модон бөмбөгийн холбоо 

Д. Энэбиш          Монголын гандболын холбоо 

                          ШАГНАЛЫН КОМИСС

Ц.Дамдин        Дарга      Олимпод оролцогчдын холбоо 

Гишүүд:

Г. Баттөр                Монголын каратэгийн холбоо

Ц. Баярлхагва        Морин уралдааны холбоо

Г. Болд                   Монголын дугуйт тэшүүрийн холбоо 

С. Галбадрах         Монголын ширээний теннисний холбоо 

С. Ган-Эрдэнэ       Монголын тэквондогийн холбоо 

М. Дармаабазар    Завхан аймгийн олимпийн зөвлөл 

Э. Мөнх-Очир        Монголын буудлага спортын холбоо 

Б. Наран-Идэр       Монголын биатлоны холбоо 

Л. Отгонбаатар     Монголын тэквондогийн холбоо

Д. Отгонбаяр                Монголын бие хамгаалах урлагийн холбоо 

С. Түвшинбаяр            Өмнөговь аймгийн Олимпийн зөвлөл 

Б. Шинэбаяр              Монголын биллиардын холбоо

Н. Эрдэнэтуяа           Монголын дугуйт тэшүүрийн холбоо 

                  ХЭВЛЭЛ МЭДЭЭЛЛИЙН КОМИСС

А.Ганбаатар         Дарга     Монголын хөлбөмбөгийн холбоо 

Б. Батсайхан          Монголын хөлбөмбөгийн холбоо

О. Болд-Эрдэнэ      Монголын Жию жицу бөхийн холбоо 

Ц. Ганхүү               Сонгинохайрхан дүүргийн Олимпийн зөвлөл 

А. Мөнгөнхуяг         Монголын бүжгийн спортын холбоо 

Б. Наранбаатар      Монголын шатрын холбоо

Б. Наранмандах      Орчин үеийн таван төрөлтийн холбоо 

Ч.Отгонбаатар       Орчин үеийн таван төрөлтийн холбоо 

Ж. Отгонцагаан      Спортын сэтгүүлчдийн холбоо

Д. Очирсүх             Автомото спортын холбоо

 Д.Төрмөнх                 Увс аймгийн Олимпийн зөвлөл

 Б.Тулга                       Монголын уулчдын үндэсний холбоо 

 Б.Хосбаяр                 Монголын туялзуур сэлэмний холбоо 

 Ц.Нэргүйбаатар        Архангай аймгийн Олимпийн зөвлөл 

                       САНХҮҮ, БИЗНЕССИЙН КОМИСС:

Ж.Түмэн-Аюуш     Дарга  Монголын софт теннисний холбоо 

С.Алтанхундага       Монголын олс таталтын холбоо 

Д.Ачит-Эрдэнэ        Монголын рагбигийн холбоо

У.Баатар                  Монголын загасчлалын спортын холбоо 

Д.Батжавхлан         Монголын биатлоны холбоо 

Н.Батсүх                  Монголын уулчдын үндэсний холбоо 

Ц.Баярбаатар          Монголын волейболын холбоо 

М.Болд                     Монголын байт харвааны холбоо 

Ч.Ганзориг               Монголын талбайн теннисний холбоо 

Д.Даваасамбуу        Монголын хоккейн холбоо 

Ч.Даваадорж                   Монголын хүндийг өргөлтийн холбоо 

Ц.Даваацэрэн                 Монголын туялзуур сэлэмний холбоо 

Б.Лхагважав                    Монголын гимнастикийн холбоо 

Ч.Улаан                        Монголын усан спортын холбоо 

Ц.Энхтүвшин                Монголын волейболын холбоо 

                      ЭМНЭЛЭГ, ЭРДЭМ ШИНЖИЛГЭЭНИЙ КОМИСС:

Д.Загдсүрэн     Дарга       Монголын хүндийг өргөлтийн холбоо 

Гишүүд:

Ч. Баасандаваа      Монголын бөмбөгтэй хоккейн холбоо 

Р.Хатан                   Монголын цанын холбоо

Г.Пүрэвдорж          Чингэлтэй дүүргийн олимпийн зөвлөл 

С.Рэнцэндагва        Баянхонгор аймгийн олимпийн зөвлөл 

М.Сугарсүрэн         Монголын бейсбол-софтболын холбоо 

Г.Сүхбат                 Допингийн эсрэг үндэсний төв 

Ч.Төмөр-Чөдөр       Баянзүрх дүүргийн олимпийн зөвлөл 

Б.Төрбат                 Монголын хөнгөн атлетикийн холбоо 

Ж.Хатанбаатар      Спортын эмнэлгийн холбоо 

Ш.Энх-Амар                   Сүхбаатар аймгийн олимпийн зөвлөл 

Д.Энхбат                         Монголын тэквондогийн холбоо 

Х.Энхмандах              Монголын усан спортын холбоо 

Г.Пүрэв-Очир             Монголын рагбигийн холбоо 

                     СПОРТ БҮХНИЙ ТӨЛӨӨ КОМИСС

Ч.Амарсанаа      Дарга   Монголын ширээний теннисний холбоо 

Гишүүд:

О.Алтанпүрэв       Монголын кикбоксын холбоо

Б.Банзрагч            Ховд аймгийн олимпийн зөвлөл 

Н.Батдорж            Монголын тэшүүрийн холбоо 

Н.Батлав               Дархан-Уул аймгийн олимпийн зөвлөл 

Ч. Бат-Эрдэнэ       Монголын даамын холбоо

Д.Баясгалан          Монголын усан спортын холбоо 

Д.Дашзэвэг            Морин уралдааны холбоо

Б.Дэлгэрсайхан     Монголын сагсан бөмбөгийн холбоо 

Д.Жаргалсайхан    Монголын гандболын холбоо 

Б.Жияандорж         МАЯСАХолбоо

М.Отгонбаяр                  Монголын хоккейн холбоо

Ч.Хишигбаатар             Монголын цанын холбоо

Д.Хишигжаргал           Монголын цанын холбоо

Д.Энх-Эхлэлт             Дундговь аймгийн олимпийн зөвлөл 

                          ТАМИРЧНЫ КОМИСС: 

Д.Отгондалай     Дарга    Тамирчны комиссоос 

Гишүүд:

Э.Бадар-Ууган        Гишүүдийн хурлаас

О.Балжинням         Монголын жүдо бөхийн холбоо 

Б.Батбаяр               Монголын чөлөөт бөхийн холбоо 

С.Батбямба             Монголын сагсан бөмбөгийн холбоо 

Н.Болдхүү              Монголын дугуйн холбоо

Б.Жаргалсайхан     Монголын кураш бөхийн холбоо 

Ц.Мөнх-Эрдэнэ       Монголын биатлоны холбоо

А.Мэргэн                 Монголын хоккейн холбоо

З.Наран                   Монголын дугуйн спортын холбоо 

Д.Сумъяа                        Тамирчны комиссоос

Н.Түвшинбаяр                Гишүүдийн хурлаас

Ц.Хосбаяр                   Монголын хүндийг өргөлтийн холбоо 

Л.Цэдэнсодном           Говь-Сүмбэр аймгийн олимпийн зөвлөл 

                     МАРКЕТИНГ, ТҮНШЛЭЛИЙН КОМИСС

Б.Баттүшиг     Дарга        Монголын бадминтоны холбоо 

Г.Бадрах                 Монголын боксын холбоо

Л.Болд                    Монголын хөнгөн атлетикийн холбоо 

Г.Дашдэндэв          Монголын рагбигийн холбоо 

П.Алексей              Монголын каноэгийн холбоо 

Г.Нямдэлгэр           Монголын талбайн теннисний холбоо 

А. Ундрал               Орчин үеийн таван төрөлтийн холбоо 

Ж.Уранчимэг         Говь-Алтай аймгийн олимпийн зөвлөл 

П.Цагаан                Монголын байт харвааны холбоо 

Б.Чимэддорж        Дорнод аймгийн олимпийн зөвлөл 

Ө.Шижир                        Монголын хөлбөмбөгийн холбоо 

У.Отгонбаатар              Монголын чөлөөт бөхийн холбоо 

Н.Чинзориг                   Монголын каратэгийн холбоо 

Э.Анар                       Монголын сагсан бөмбөгийн холбоо 

П.Баярмагнай           Монголын туялзуур сэлэмний холбоо 

Холбоотой мэдээ

Олимпийн наадмууд-71

ОЛИМПИЙН ТҮНШ БАЙГУУЛЛАГУУД