Монголын үндэсний олимпийн хороо

Монголын Үндэсний Олимпийн Хорооны гишүүд

2015-03-11

Монголын Үндэсний Олимпийн Хорооны гишүүд 2017-2021 он

д/д

Ямар холбооноос сонгогдсон

           Овог, нэр

 

1

Бадминтон

Батболд Баттүшиг    

Намсрайжав Алтаншагай    Зулбаатар Галхүү

 

2

Байт харваа

Пунцаг Цагаан

Магван Болд

Тамир Амаржаргал

 

3

Бокс

Дашдэмбэрэл Бат-Эрдэнэ  

Цоодол Батнасан   

 Ганболд Бадрах

 

4

Буудлага

Энэбиш Мөнх-Очир      

Олзод Энхсайхан   

Дамдинсүрэн Лхамсүрэн

 

5

Бейсбол-софтбол

Магван Сугарсүрэн 

Чүлтэм Мөнхсайхан

  Магван Дашхүү

 

6

Волейбол

Цэндсүрэн Баярбаатар

Цэрэндагва Энхтүвшин 

Цэвэгмид Бат-Энх

 

7

Гандбол

Дашзэвэг Энэбиш   

Банзрагч Мөнхбаяр 

Доржсүрэн Жаргалсайхан

 

8

Гимнастик

Баатаржав Лхагважав 

Лувсан  Халтар  

Галбадрах Ерөөлбат

 

9

Дугуй

Нанзад Болдхүү    

Уламбаяр Мэргэнбаяр 

Зундуй  Наран

 

10

Жүдо

Халтмаа Баттулга   

 Машбат Бөхбат            

Одвог Балжинням

 

11

Каноэ

Пэрэвалов Алексей

Шагдаржав Дүүриймаа

Рэнцэндорж  Анхзаяа

 

12

Морин спортын саад харайлт, уургач, бугуйлч, эмнэг булгиулалтын холбоо   

 

 

Доржготовын Дашзэвэг 

Төмөржаа Даваадорж   

Цэвэгжав Баярлхагва

 

13

Рагби

Дарамбазар Ачит-Эрдэнэ  Галсанжамц Пүрэв-Очир 

Гансүх Дашдэндэв

 

14

Талбайн теннис

Гүнсэнхорлоо Нямдэлгэр   Сэмбээжав Мөнхжаргал

Чимэддорж Ганзориг

 

15

Триатлон

Цэндсүрэн Сандуй

Даваасамбуу Жаргалсайхан

Бямбаа Цагаанбаатар

 

16

Туялзуур сэлэм

Цэрэвсамба Даваацэрэн 

Бат-Эрдэнэ Хосбаяр   

Пунцаг Баярмагнай

 

17

Тэквондо

Дамбадаржаа Энхбат

Сэмжидсүрэн Ган-Эрдэнэ

Лувсан-Очир Отгонбаатар

 

18

Усан спорт

Чүлтэм Улаан

Хүрлээ Энхмандах

Дорж Баясгалан

 

19

Сагсан бөмбөг

Борхүү Дэлгэрсайхан 

Энхболд Анар      

 Сайнбаяр Батбямба

 

20

Хөнгөн атлетик

Лувсанвандан Болд

Баттулга Төрбат 

 Чойжгаваа Зоригтбаатар

 

21

Хүндийн өргөлт

Дэмчигжав Загдсүрэн 

Чимэддорж Даваадорж

Цэнхэржав Хосбаяр

 

22

Хөлбөмбөг

Амгаланбаатар Ганбаатар

Өлзий Шижир

Бямба Батсайхан

 

23

Чөлөөт бөх

Долгорсүрэн Сумъяабазар Цэдэндорж Отгонбаатар 

Буяндэлгэр Батбаяр

 

24

Ширээний теннис

Чимэддорж Амарсанаа 

Сүхээ Галбадрах

 Цэндсүрэн Гантулга

 

25

Уулчдын үндэсний холбоо

Буяа Тулга                       

Алаг Батсүх            

 Жамсран Баянцагаан

 

26

Каратэ

Гомбодорж Баттөр 

Дашяйчил  Энхбаяр 

Намсрай Чинзориг

 

 27

Дугуйт тэшүүр

Лувсандаш Мягмаржав

 Гэлгээ Болд        

Нямбуу Эрдэнэтуяа

 

28

Орчин үеийн 5 төрөлт

Чүлтэм Отгонбаатар  

Батчулуун Нармандах   

Амарсайхан Ундрал

 

29

Тэшүүр

Дамдин Болормаа     

 Ням Батдорж               

Цэдэв Гантөмөр

 

30

Хоккей

Дорж Даваасамбуу 

Мөнхнасан Отгонбаяр

Арслан Мэргэн

 

31

Цана

Дамба Хишигжаргал   

Рэнцэндорж Хатан

Чимэддорж Хишигбаатар

 

32

Биатлон 

Батмөнх Наран-Идэр 

Цэдэвдорж Мөнх-Эрдэнэ 

Дашдондог Батжавхлан

 

33

Автомотоспорт

Дашдондог Очирсүх

 

34

Агаарын спорт

Думаа Намсрай

 

35

Спорт аялал

Баасан Жияандорж

 

36

Биллиард

Болд Шинэбаяр

 

37

Бодибилдинг фитнесс

Батмөнх Батсуурь

 

38

Боулинг

Бат-Эрдэнэ Жаргалсайхан

 

39

Бөмбөгтэй хоккей

Чойжилжав Баасандаваа

 

40

Бүжиг

Адъяа Мөнгөнхуяг

 

41

Даам

Чимэддорж Бат-Эрдэнэ

 

42

Кикбокс

Очирбат Алтанпүрэв

 

43

Жюү Жицү

Одсүрэн Болд-эрдэнэ

 

44

Кураш

Бэгз Жаргалсайхан

 

45

Модон бөмбөг

Чойжхүү Эрдэнэтуяа

 

46

Олс таталт

Самдан Алтанхундага

 

47

 

Самбо

Доржпалам Гэрэл

 

48

Софт теннис

Жамъянсүрэн Түмэн-Аюуш

 

49

Үшү

Нямдаваа  Булган

 

50

Шатар

Бөхчулуун Наранбаатар

 

51

Загасчлалын спортын холбоо

Улаанхүү Баатар

 

52

Өсвөр үеийнхний спортын холбоо

Цэдэндамба Баярсайхан

 

53

Оюутны спортын холбоо

Данзандорж Баясгалан

 

54

Олимпийн түүх судлалын нийгэмлэг

 

 

Жадамба Баасанхүү

 

55

Спортын менежментийн холбоо

Бадмаанямбуу Бат-Эрдэнэ

 

56

Спортын ШУБТБХ

Лхагвасүрэн Алтанцэцэг

 

57

Спортын сэтгүүлчид

Жүгдэр Отгонцагаан

 

58

Спортын эмнэлэг

Жамбал Хатанбаатар

 

59

Спортын барилга байгууламж

Хишгээ Нямбаатар

 

60

Биеийн тамир, спорт сонирхогчдын холбоо

Жигмэд Буянтогтох

 

61

Морин спорт уяачид 

Пүрэв Сэргэлэн

 

62

Мөсний шагай

Нямдалай Мандахбаатар

 

63

Үндэсний бөх

Довдон Данзан

 

64

Үндэсний сур

Чимэд Энхтайван

 

65

Шагайн харваа

Яйчил Батсуурь

 

66

Допингийн эсрэг төв

Галсан-Ёндон Сүхбат

 

67

Олимпод оролцогчдын холбоо

Цэнд  Дамдин

 

68

МҮОАкадеми

Зоригтбаатар Чулуунбат

 

69

Үндэсний бие хамгаа-лах урлагийн холбоо

Дархижавын Отгонбаяр

 

70

ОУОХ-ны хүндэт гишүүн

Шагдаржавын Магван

 

71

Олимпийн медальтан

Найдан Түвшинбаяр

 

72

Олимпийн медальтан

Энхбат  Бадар-Ууган

 

73

Тамирчны комисс

Доржнямбуу Отгондалай

 

74

Тамирчны комисс

Доржсүрэн Сумъяа

 

75

Архангай “Мехико” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Цэрэннадмид Нэргүйбаатар

 

76

Баян-Өлгий “Ром”  Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Одной Бахыт

 

77

Баянхонгор “Хельсинк” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Сэнгэбаатар Рэнцэндагва

 

78

Булган “Москва” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Дашзэвэг Эрдэнэбилэг

 

79

Говь- Алтай “Лос- Анжелос” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

 

 

Жүгдэр  Уранчимэг

 

80

Дундговь “Стокгольм” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Должинсүрэн  Энх-Эхлэлт

 

81

Дархан-Уул “Токио” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Намсрай Батлав

 

82

Дорноговь “Лондон” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

 Янжмаа  Дорж

 

83

Дорнод “Амстердам” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Бадамсүрэн Чимэддорж

 

84

Завхан, “Берлин” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Монхор Дармаабазар

 

85

Өвөрхангай“Монреаль” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Болд Чанцалдулам

 

86

Сэлэнгэ “Барселонa” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Далз  Эрдэнэбат

 

87

Орхон “Атланта” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Ням Зулбаатар

 

88

Ховд “Мельбурн”  Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Бавуу Банзрагч

 

89

Хөвсгөл “Сидней” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Батчулуун  Баярсайхан

 

90

Хэнтий “Сент Луис” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

 

Пунцаг  Нэргүй

 

91

Өмнөговь “Афин” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Сугир Түвшинбаяр

 

92

Говьсүмбэр “Антверпин” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Лувсандорж  Цэдэнсодном

 

93

Увс “Мюнхен“ Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Доноров Төрмөнх

 

94

Төв“Сөүл” Олимпийн зөвлөлийн  дарга

Цэрэн  Чанцал

 

95

Сүхбаатар “Парис” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Шатар  Энх-Амар

 

96

Баянгол “Шамони” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Шагдар Бямбасүрэн

 

97

Баянзүрх “Нагано”  Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Чиянсан Төмөрчөдөр

 

98

Чингэлтэй “Саппоро” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Гүрсүрэн Пүрэвдорж

 

99

Хан-Уул “Калгари” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Батсүх  Баттүшиг

 

100

Сонгинохайрхан “Сараево” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Цэвэгмид Ганхүү

 

101

Налайх “Лиллехаммер” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Алтангэрэл  Ганхуяг

 

102

СБД “Гренобль” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Түмэндэмбэрэл Уянга

 

103

Багануур “Скво-Велли” Олимпийн зөвлөлийн  захирал

Дагвабүслүүр Энхбаатар

 

 

 

 

 

Холбоотой мэдээ

Олимпийн наадмууд-71

ОЛИМПИЙН ТҮНШ БАЙГУУЛЛАГУУД